Czy system WMS umożliwia tworzenie dokumentacji fotograficznej?

Dokumentacja fotograficzna w systemie WMS – dlaczego jest ważna?

System WMS posiada funkcję umożliwiającą załączanie zdjęć towarów ze smartfona lub innego urządzenia mobilnego z aparatem fotograficznym, albo też bezpośrednio z kolektora danych. Najczęściej dokumentację zdjęciową wykonujemy:

  • w procesie przyjęcia – podczas przyjmowania towaru na magazyn. Bardzo ważne jest udokumentowanie stanu fizycznego przyjmowanych jednostek magazynowych, rejestracji wszelkich wad, na wypadek możliwych późniejszych wątpliwości. Dzięki temu, każde, również najdrobniejsze uchybienie, zostanie uchwycone i zarchiwizowane, nawet jeżeli przy przyjęciu towaru nie zostało zarejestrowane przez magazyniera.
  • w procesie wydania – podczas wydawania towaru z magazynu kluczowa jest dokumentacja stanu produktu, który został przekazany klientowi. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy przygotowani na ewentualne późniejsze roszczenia ze strony klienta dotyczące stanu odebranego towaru. Dokumentacja fotograficzna jest w tym przypadku podstawą w procesach reklamacji.
  • w procesie kompletacji – warto zadbać o dokumentację fotograficzną również w przypadku kompletowania towarów, poprzez rzetelne zdjęcia każdej części z pożądanego zestawu. Jest to ważne zwłaszcza przy ocenianiu zgodności poszczególnych elementów.
  • w celu łatwiejszego wyszukiwania produktu w systemie poprzez uszeregowanie towaru po zdjęciu.
  • do katalogowania i dokumentowania produktów, aby w graficzny i przyjemny dla oka sposób, móc usystematyzować towary, umożliwiając tym samym szybszą i bardziej efektywną pracę.
  • w celach związanych z e-commerce – zdjęcia mogą być zaciągane do programów trzecich, takich jak witryny czy sklepy internetowe, jak i do programów bezpośrednio wspierających sprzedaż internetową.

Dodawanie zdjęć w systemie SWP WMS

Zdjęcie w systemie SWP WMS możemy wykonać tylko i wyłącznie poprzez smartfona lub urządzenie mobilne wyposażone w aparat fotograficzny, bowiem opcja ta dostępna jest tylko w mobilnej wersji systemu. Znajdziemy ją poprzez ścieżkę:

  • JL - Zarządzanie partią → Dodaj zdjęcie (dodaje zdjęcie do jednostki logistycznej),
  • Nośnik → Dodaj zdjęcie (dodaje zdjęcie do nośnika – opakowania).

Opcja dokumentacji fotograficznej jest dostępna dla naszych abonentów w Pakiecie Advanced oraz w Pakiecie Specjalnym.

Zobacz jak dodać załącznik w systemie WMS.