Czy mogę zainstalować WMS lokalnie?

Czy można zainstalować system WMS lokalnie?

System SWP WMS można zainstalować lokalnie, ale może on działać również w chmurze, na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych. Obie wersje mają swoje zalety i wady, choć aktualnie na rynku coraz popularniejszymi rozwiązaniami cieszą się rozwiązania chmurowe, które nie potrzebują plików instalacyjnych a wszystko odbywa się poprzez sieć internetową. Wystarczy zalogować się tylko na wskazaną stronę internetową. Są jednak przypadki, gdzie wygoda i stabilność działania systemu może opierać się tylko poprzez instalacje systemu na serwerze, komputerze stacjonarnym lub laptopie:

  • w przypadku braku lub bardzo słabego zasięgu Internetu,
  • w przypadku rozwiniętej infrastruktury serwerowej i systemów, które na niej działają.

Nasz system WMS może również działać hybrydowo. Część komputerów może łączyć się z programem poprzez serwer klienta, a część logując się do systemu poprzez sieć internetową. Programy mogą wówczas niezależnie uzupełniać się wzajemnie.

Jakie wymagania sprzętowe musimy spełniać aby zainstalować system SWP WMS?

Warstwa serwerowa:

  • Microsoft Windows 2012 R2 lub nowszy z zainstalowanym serwerem IIS,
  • Microsoft SQL Server 2012 lub nowszy.

Zalecana wersja Standard.

Warstwa kliencka – klient stacjonarny:

  • system operacyjny Windows z zainstalowanym .NET 4.6.1 lub nowszy.

Urządzenia przenośne:

  • urządzenia z systemem Android, wersja: minimum 5.0. Infrastruktura sieciowa powinna umożliwić komunikację urządzeń przenośnych z serwerem za pośrednictwem sieci WiFi lub LTE.

Dlaczego warto korzystać z rozwiązań chmurowych?

Należy zastanowić się, czy warto utrzymywać całą infrastrukturę serwerową w swojej firmie. Działanie systemu w tzw. chmurze może przynieść wiele oszczędności, ale i także stworzyć bezpieczne zaplecze dla całego systemu ERP. Korzystając wyłącznie z systemu WMS bezprzewodowo, oszczędzamy na infrastrukturze serwerowej. Nasze kopie zapasowe są na bieżąco aktualizowane. Nie bez znaczenia są aktualizacje systemu, których nie musimy samodzielnie instalować. Po zalogowaniu system WMS jest gotowy do działania.

Sprawdź, czy system WMS współpracuje z oprogramowaniem ERP.